Murdekorpus
KorpusestOtsingJuhend
Murdekorpuse otsimootor leiab sisestatud tingimustele vastavad sõned ja väljastab need koos märgenduse (märksõna, sõnaliik, vorm jm) ning soovitud pikkuses lauseümbrusega.
Väljund kuvatakse sorditava tabelina. Sortimiseks klõpsa soovitud veeru päisel. Kui soovid ekraanil näha ainult päringutulemust, mitte otsingulahtreid, klõpsa üleval paremal nurgas ikoonil peida otsing.
Leitud lausungile vastava helilõigu kuulamiseks klõpsa ikoonil kontekst. Samas saad vaadata ka eelnevaid ja järgnevaid lausungeid.
Otsingu tulemusi on võimalik näha kaardil (nupp Näita kaardil). Sagedasemad sõne esinemiskohad märgitakse punase markeriga, keskmise sagedusega esinemised oranži ja harvad rohelisega.
Oma arvutisse saad päringu tulemuse salvestada nupu Lae CSV või Lae Excel abil.
Märksõna, tähenduse, sõne ja vormi lahtris saab kasutada jokkereid: ? = suvaline märk, * = suvaline märgijada. Tärni või küsimärgi otsimiseks maskeeri see kaldkriipsuga \, nt \*. Tee sama ka kaldkriipsu otsimiseks.
Aastaarvu ja vanuse lahtrisse võib kirjutada nii konkreetse arvu kui ka vahemiku, nt 1960-1970 või ka -1970.
Keele, murde ja murraku loendites kuvatavad valikud olenevad sellest, millised valikud oled juba teinud. Nt, kui murde loendist on valitud Ida, on murraku loendis valikus ainult Avi, Kod, Pal, Trm; või kui murraku loendis on valitud Hel ja Kod, on murde loendis ainult Ida ja Mulgi.
Täida ainult väljad, mille alusel soovid korpusest otsida. Näiteks keelt, murret ega murrakut pole vaja valida, kui soovid otsida kogu korpusest. Samuti pole vaja sisestada keelejuhi andmeid.
Täidetud peab olema vähemalt üks otsingulahter.
Täpsem juhis, kuidas iga lahtrit täita, ilmub kohtspikrina, kui liigud hiirega lahtri ees olevale tekstile.